Ajinomoto.com.trAjinomoto İstanbul

Sürdürülebilirlik

Ticari faaliyetlerimiz üzerinden, 21. yüzyılda insanlığın karşı karşıya olduğu, global sürdürülebilirlik, gıda kaynakları ve sağlık gibi sorunların çözümüne katkıda bulunma konusundaki kurumsal sorumluluğumuzun bilinciyle çeşitli girişimlere destek veriyoruz. Karbon salımının düşürülmesi çabalarını da destekliyoruz.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz.
Sürdürülebilirlik anlayışımız doğrultusunda dünya genelinde çevrenin ve besin kaynaklarının korunması, karbon ayak izinin azaltılması, yetersiz beslenmeye karşı araştırma çalışmaları gibi sosyal sorumluluk ve araştırma çalışmalarını hayata geçiriyoruz.

Palamut kaynaklarının korunması, çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlıklarını öğretme gibi çeşitli programlar yürütüyoruz.

Gıda ve beslenme alanında çalışma yapan sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler ile işbirliği yapıyoruz.

Amino asit konusundaki çalışmalarımız, beslenme ve gıda kaynakları sorunlarının çözümüne yoğunlaşıyor.

BM Küresel İlkeler Sözleşmesine Bağlıyız
BM Küresel İlkeler Sözleşmesine Katılım
Temmuz 2009’da Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UNGC) katıldığımızı açıkladık. Ayrıca, tüm çalışanlarımızla paylaşılan temel ahlak kuralları olan Ajinomoto Grup Prensipleri (AGP) dokümanında, UNGC’ye olan bağlılığımızı ifade ettik.

Sosyal Sorumluluklarımızın Farkındayız

Türkiye’de de global sosyal sorumluluk hassasiyetlerine titizlikle uyuyoruz.Bunun ilk örneği olarak, Ajinomoto çalışanları ve aileleri ile Dünya Gıda Günü’nde gıdaya erişim hakkına dikkat çekmek için Çorbada Tuzun Olsun Derneği’yle birlikte evsizlere Bizim Mutfak çorbaları dağıttık. Yakın bir gelecekte sosyal sorumlulukta önemli projelere imza atmaya hazırlanıyoruz.

Ajinomoto Team Japan’ın Türkiye’deki Japon şirketlerine odaklanarak, 6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgelere destek sağlama faaliyetleri kapsamında İstanbul da harekete geçti. Hatay’a giden Ajinomoto İstanbul ekibi ramazanda bir hafta boyunca çorba, salata ve pide servisi ile iftarı depremzede vatandaşlarla geçirdi.

Devamını Okuyun!

Ajinomoto Her zaman en iyinin peşinde olma hedefiyle tüketici ihtiyaçlarına karşılık veren öncü marka Kemal Kükrer, üretimi esnasında ortaya çıkan organik atıklarla elektrik üretimine destek olarak doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına katkıda bulunuyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen bu çalışmayla şimdiye kadar 874 hanenin 1 aylık tüketimine karşılık gelen miktarda elektrik enerjisi üretildi.

Devamını Okuyun!