Ajinomoto.com.trAjinomoto İstanbul

Kemal Kükrer, Organik Atıklarıyla 874 Hanenin 1 Aylık Tüketimi Kadar Elektrik Üretti!

Ajinomoto İstanbul Organik Serifikası

Her zaman en iyinin peşinde olma hedefiyle tüketici ihtiyaçlarına karşılık veren öncü marka Kemal Kükrer, üretimi esnasında ortaya çıkan organik atıklarla elektrik üretimine destek olarak doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına katkıda bulunuyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen bu çalışmayla şimdiye kadar 874 hanenin 1 aylık tüketimine karşılık gelen miktarda elektrik enerjisi üretildi.

Sirke ve soslarıyla Türkiye’nin lezzet tarihinde 100 yılı aşan tecrübeye sahip Kemal Kükrer, üretimde mükemmellik anlayışının yanı sıra döngüsel ekonomiye katkı sağlayan sürdürülebilir projeleriyle de öne çıkıyor. Kemal Kükrer’in Eskişehir fabrikasında oluşan organik atıklar, Eskişehir Belediyesi’nin elektrik üretim tesisinde elektrik enerjisine dönüştürülüyor. Bu sayede hem doğal kaynakların hem de çevrenin korunmasına katkıda bulunan marka, organik atıklarıyla bugüne kadar 874 hanenin 1 aylık elektriğinin üretilmesine de destek oldu.
Sürdürülebilirlik çalışmaları ışığında, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile yürüttülen proje sayesinde bugüne kadar 758 ton organik atığın 201 Megawatt elektrik enerjisine dönüşmesi sağlandı.Tamamen atıkların dönüştürülmesi yoluyla enerji üretimine katkıda bulunulan proje kapsamında 874 hanenin 1 aylık tüketimine karşılık gelen miktarda elektrik enerjisi üretilmesinin yolu açıldı.
Projenin Sağladığı Değer

Şu ana kadar Kemal Kükrer fabrikasında çıkan organik atıklar ile üretilen 201 Megawatt elektrik enerjisi ile: