Ajinomoto Co., Inc. Başkan ve CEO’su Takaaki Nishii’nin COVID-19 Küresel Pandemi Hakkındaki Mesajı

Tüm dünyada yeni COVID-19 vakalarının sayısı hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Virüsten direkt etkilenmiş olan herkes için, tüm Ajinomoto Grubu adına sizler ve ailelerinizle en içten duygularımı paylaşıyorum ve hızlı bir şekilde sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum. Ayrıca, bu küresel krize yanıt vermek için gece gündüz yorulmadan çalışan sayısız sağlık kurumuna ve sağlık görevlilerine şükranlarımı sunmak istiyorum.

Ajinomoto Grup, gıdalar ve çeşnilerden kişisel hijyen ürünleri bileşenlerine, bağışıklık sistemine yardımcı olan amino asitlere ve ilaç endüstrisi için geliştirme ve üretim desteğine kadar çok çeşitli ürün ve hizmetlerin tedarikçisi olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek için küresel üretim tesislerimizi işletmeye devam ediyor. Üretim ve dağıtım zincirlerimizde, bulaşma riskini azaltmak ve ürünlerimizin tüketicilerin hizmetinde olmasını sağlamak için kapsamlı önlemler alıyoruz. Ancak bu tedarik sorumluluklarını sağlamak kendi başımıza başarabileceğimiz bir şey değil. Perakende sektörünün yanı sıra ürünlerimizi dağıtan distribütörlerin, hammadde tedarikçilerimizin de taahhütünü gerektiriyor. Bu bağlamda, emek veren herkese teşekkür etmek için bu fırsatı değerlendirmek istiyorum.

Ajinomoto Grup, hem her ülkede yerinde, hem de Dünya Sağlık Örgütü'nden pandemi hakkında güvenilir bilgi toplamak için Japonya'nın COVID-19 bölgesel müdahale merkeziyle ve dünya çapındaki dört müdahale merkeziyle yakın bir şekilde çalışıyor. Üretimden lojistiğe kadar tüm çalışanlarımızın iyi olmalarını sağlamak için durum her an değiştikçe, tüm uygun kararları ve aksiyonları almaya devam edeceğiz. 34.000'den fazla çalışanımızın ve onların dünyanın dört bir yanındaki ailelerinin güvenliği için, tüm tesislerimizde sıkı hijyen önlemleri alıyor ve mümkün olduğunca çalışanları evden çalışmaya ve iş seyahatlerini kısıtlamaya teşvik ediyoruz. Bunun iş ortaklarımıza ve müşterilerimize getirdiği pek çok aksaklık ve ekstra yük için üzülmekteyiz, ancak anlayışınızı istiyoruz.

Ajinomoto Grup, her durumda, üretimde aksamaları önlemek, beslenme ve sağlıklı yaşam çizgisini korumak için her türlü çabayı göstermektedir. Hammadde temin etmede zorluklar ya da başka problemler bir şekilde ortaya çıkarsa, müşterilerimizin sağlığı için en önemli ürün ve hizmetleri önceliklendirerek tedarik sorumluluklarımızı mümkün olan en üst düzeyde yerine getirmeye çalışacağımıza söz veriyoruz.

COVID-19'a karşı savaşın bir süre daha devam etmesi bekleniyor, ancak Ajinomoto Grup’un çalışanları olarak birlikte hareket ederek, hepimizin karşı karşıya kaldığı bu büyük zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olabileceğimize ve beslenme ve sağlıklı yaşam çizgisini korumak için sorumluluklarımızı yerine getirebileceğimize eminim.

Takaaki Nishii
Temsilci Direktör,
Başkan & CEO